Logo Bonusvegan
Home > Review vegan slofjes met cappuccinosmaak

Review vegan slofjes met cappuccinosmaak

Ben je op zoek naar een bijzonder vegan gebakje met een verfijnde koffiesmaak? Dan zijn de vegan slofjes met cappuccinosmaak absoluut het proberen waard. Deze traktatie weet te verrassen met een perfecte balans tussen zoet en hartig, waardoor de rijke koffiesmaak echt tot zijn recht komt. Het gebakje heeft een heerlijke romige vulling en een knapperige bodem, waardoor iedere hap een feestje is. Het doet denken aan klassieke koffiedesserts, maar met een unieke, plantaardige twist.

Recensies prijzen vooral de volle koffiesmaak en de aangename textuur van de vulling. Het deeg zelf wordt geprezen om zijn heerlijke structuur, die niet te droog is en mooi combineert met de smeuïge spijs. Koffieliefhebbers zullen zeker genieten van de subtiele hints van bekende koffiespecialiteiten die in deze slofjes verwerkt zijn. Het formaat wordt als ideaal omschreven voor bij de koffie of als een kleine traktatie tijdens een speciale gelegenheid.

Wil je meer weten over de smaakbeleving en ervaringen van anderen? Lees dan zeker de volledige reviews en ontdek waarom deze vegan cappuccinoslofjes zo geliefd zijn!

Altijd op de hoogte van de vegan aanbiedingen en nieuwste producten?

Schrijf je hier in voor de nieuwsbrief.

Eerste indruk

Smaak

Structuur

Prijs/kwaliteit

Toelichting

Belinda: Je zou zoeter verwachten, maar dat is juist niet erg. Smaakt ook wat naar Salted Caramel. In ieder geval erg lekker, en zeker een aanrader!

Eva: Na de eerste hap: mokkaschnitt, turco en hazelnootschuimgebak (minus de schuim helaas) dit gebakje smaakt naar vroeger! De creme is stevig en lekker romig, vol koffiesmaak, heerlijk. De spijs in de koek is heerlijk smeuïg en de koek lekker bros. Precies genoeg zoet en ook het formaat is perfect. Een feestje voor de koffieliefhebber. (En nu maar hopen dat deze vegan blijft, lezen jullie mee Jumbo?)

Dány: Als je een lekker gebakje op tafel wilt toveren voor de familie tijdens een verjaardag dan zou ik zeker deze als optie meegeven! De room in het gebakje is perfect romig en qua smaak lijkt het op een zoete cappuccino. De combinatie met het taartdeeg dat lijkt op die van de andere bekende slofjes, maakt het een heerlijk taartje om uit te proberen. 

Judith: Ik dacht in eerste instantie dat het een mokka gebakje was. Maar zodra je een hap doorslikt proef je de subtiele koffiesmaak. Geen sterk gebrande donkere koffie, wat ik persoonlijk wel fijn vindt. De vulling is enorm romig, dat je bijna twijfelt of het wel vegan is. De bodem is zoals alle andere slofjes. Lekker zoet met een goede bite. Ja dit is een perfect gebakje voor feestelijkheden.

Eindbeoordeling

De vegan slofjes met cappuccinosmaak zijn een aanrader voor koffieliefhebbers. De combinatie van romige vulling, knapperige bodem en een subtiele zoetheid zorgt voor een heerlijke smaakbeleving. De perfecte balans van smaken en het ideale formaat maken dit gebakje geschikt voor elke gelegenheid. Een plantaardig alternatief dat zeker de moeite waard is!

Geschreven door: Bonusvegan

Belinda, 57 jaar woont samen met dochter, schoonzoon en 6 poezen. Werkzaam als docent op een MBO. Vegetariër sinds begin jaren 90, en veganist sinds 2014.

Jordi, 29 jaar en werkt bij de overheid. Verder veel actief voor het rode kruis. Woont samen met zijn vrouw en hebben een zoontje van 1 jaar oud. Ze zijn beide veganistisch sinds 2 jaartjes en al langer vegetarisch. Er wordt graag gekookt en lekker gegeten.

Dány, 25 jaar en woont samen met haar vriend en kitten Flo in Barneveld. Werkzaam bij NIPV als trainee informatiemanagement in de functie functioneel beheerder. Houd van krachttraining, lezen, wandelen en het ontdekken van vegan hotspots. Vegetariër sinds 2018 en veganist sinds 2020. Vegan journey te volgen op instagram: @bloeienmetdaan

Kirsten: 44 jaar, getrouwd, twee kinderen (11 en 8) en twee honden (jongste is geadopteerde straat hond). Vegan sinds 2021. Werkzaam in levensmiddelen sector in voedsel veiligheid en kwaliteit. Grote passie voor schminken. Mijn liefde voor koken aan het hervinden.

Iris: 28 jaar, woont sinds kort in Scheveningen en geniet volop van het strandleven. Werkt als receptontwikkelaar en is dol op alles wat met eten te maken heeft, vooral het proeven van al het nieuws in het vegan schap! Is er daardoor ook heilig van overtuigd dat je als veganist niks hoeft te “missen” en dat alles te veganizen is, zelfs je meest kazige fantasiën (hallo edelgistvlokken!).

Lois: 27 jaar, woont vlakbij Gouda. Woont samen met haar vriend, in verwachting van hun eerste kindje. Sinds ongeveer dat ze 12 was vegetariër, nu ruim 4 jaar veganist. Werkt als Sociaal Werker in de psychiatrie en daarnaast een paar uurtjes per week bij het (vegan) restaurant Ministerie van Geluk in Zoetermeer.

Eva: 38 jaar, woont in Amersfoort met man en 3 kinderen. Veganist sinds 2017 omdat haar man het wel “een maandje wilde proberen”. Werkzaam als Pedagogisch Medewerker en houdt van creatief koken on a budget.