Logo Bonusvegan
Home > Vegan makkelijke caesar salad

Vegan makkelijke caesar salad

Vegan makkelijke caesar salad

Een klassieke caesar salad die super makkelijk is om te maken. Tegenwoordig is er vegan caesar salad dressing in de Albert Heijn, waar dit recept nog makkelijker is. Lekker als lichte lunch of als bijgerecht. Je kunt zelf nog van alles toevoegen. Denk aan tomaatjes, avocado of paprika. Maar de basis van deze salade is: romaine sla, croutons, kip en Parmezaanse kaas

Altijd op de hoogte van de vegan aanbiedingen en nieuwste producten?

Schrijf je hier in voor de nieuwsbrief.

Vegan caesar salad navigatie

Vegan caesar dressing

Zelf vegan caesar dressing maken

Meng 2 grote eetlepels vegan mayonaise met 1 teentje knoflook (geperst), 1 eetlepel citroensap, peper en zout.

Vegan kipstukjes

Vegan parmezaanse kaas

  • Violife Alternatief voor prosociano kaas wedge € 3,49 / € 23,27 KG
  • Gran Murgiano € 5,85 / € 29,25
  • Gondino stagionato classic € 5,91 / € 29,55
  • Nurishh Gran vegiano € 3,49 / € 23,27
  • Violife Geraspt Prosociano € 2,49 / € 24,90 KG
Vegan makkelijke caesar salad Bonusvegan

Vegan caesar salad

Een klassieke salade met romaine sla, croutons, vegan kip, vegan parmezaanse kaas en vegan caesar dressing.
Gang Bijgerecht, Lunch
Porties 2 personen

Ingrediënten
  

  • 2 kleine Romaine sla of 1 grote
  • 40 g vegan croutons
  • 40 g vegan Parmezaanse kaas (Gondino/ Violife/ Nurishh)
  • 160 g vegan kipstukjes (bijv. Vivera)
  • 50-60 ml caesar dressing
  • olie/boter om in te bakken
  • peper & zout

Instructies
 

  • Was de sla en laat goed uitlekken. Snij de gewassen sla in reepjes en meng met de dressing en verdeel over twee borden
  • Bak de vegan kipstukjes in olie/boter goudbrouw. Bestrooi vlak voor het einde met wat peper en zout. Verdeel de vegan kipstukjes over de twee borden.
  • Schaaf kleine dunne plakjes van de vegan parmezaans kaas en verdeel de Permezaanse kaas en croutons over de twee borden.

Optioneel

  • Voeg wat ingelegde rode ui toe.
Trefwoord caesar salad, Salade

Geschreven door: Bonusvegan